Urządzamy pokój dla maleństwa

Autor:

Jeżeli już wiesz, że spodziewasz się maleństwa to gratulacje! Masz teraz przed sobą kilka miesięcy na to, by należycie przygotować się na przyjście na świat nowego domownika.

Fot. cudownelata.pl

Narodziny dziecka to prawdziwa rewolucja dla jego rodziców i wszystkich domowników, którzy będą musieli od tej pory przyzwyczaić się do nowych zasad, jakie zapanują w Waszym domu. Trzeba będzie wziąć pod uwagę, że maluszek będzie potrzebował jak najwięcej spokoju i ciszy, a także swojego miejsca, gdzie nikt nie będzie mu jej zakłócał.

Najwięcej radości przyszłym rodzicom zwykle sprawia przygotowanie pokoiku dla swojego maleństwa. Możemy wtedy puścić wodze fantazji i stworzyć najpiękniejsze i zazwyczaj „najsłodsze” miejsce w całym domu. Sklepy z akcesoriami dziecięcymi kuszą nas czarującymi tapetami, mebelkami, dekoracjami, które same się proszą, by znaleźć się w nowo aranżowanym przez nas przybytku. Nie możemy jednak mieć wszystkiego! Poza tym dla niemowlęcia nie będzie miało różnicy, jakiego koloru ma łóżeczko, czy odcień ścian. Bywa, że wszelkie dekoracje nad łóżeczkiem maluszka także nie mają wcale dla niego najlepszego wpływu. Często urządzając pokoik dla swojej pociechy zapominamy o tym, że będziemy musiały utrzymać go w czystości i częściej go sprzątać. Wszelkie dekoracje, falbanki, czy udziwnienia bywają zwykle jedynie siedliskiem kurzu i musimy wziąć to pod uwagę.

Z pewnością na samym początku zabierzemy się do odnowienia pokoju i pomalowania w nim ścian. Tapety zazwyczaj zbierają więcej kurzu i za parę lat, gdy maluch podrośnie trzeba będzie ją zrywać i cekolować ponownie ścianę, by nałożyć nową tapetę lub farbę. Na samym początku, jeżeli pomalujemy pokoik farbą nie będziemy mieli takich problemów- przemalować kolor zawsze będzie nam łatwiej. Pamiętajmy również o przemyślanym doborze jej koloru. Pokoik dziecięcy nie powinien być krzykliwy i powinien panować w nim spokój. Wybierajmy raczej stonowane i pastelowe odcienie. Zawsze sprawdzają się beże, kremy, błękity, seledyn, czy jasny róż.

Następnym krokiem będzie wybór łóżeczka. Zwróćmy uwagę na to, że nasze maleństwo będzie bardzo szybko rosło i łóżeczko nie wystarczy mu na długo. Nie warto dlatego wydawać na nie majątku albo zainwestować od razu w większe łóżeczko. Należy zwrócić uwagę no to, by zakupione łóżeczko posiadało atesty instytucji zajmujących się bezpieczeństwem mebli dziecięcych. Mebel nie powinien sprawiać nam także żadnych problemów, związanych z obserwowaniem maleństwa, podczas jego snu oraz powinien zapewniać odpowiednie zabezpieczenie uniemożliwiające dziecku wyjście z niego bez naszej wiedzy. Należy dokładnie sprawdzić wszelkie zdobienia, by nie stały się w przyszłości zagrożeniem dla chcącego się wydostać maluszka. Łóżeczko musi być również odporne na przyszłe skoki i zabawę.

Kolejny ważnym zakupem jest stolik do przewijania niemowlęcia. Jeżeli mamy w pokoiku więcej miejsca możemy kupić naprawdę porządny sprzęt, który zajmuje trochę więcej przestrzeni. Będzie jednak o wiele wygodniejszy dla mamy. Są również na rynku same rozkładane deski do przewijania, które mogą być alternatywą w przypadku mniejszego mieszkania.

Wygodny fotel również powinien znaleźć się w nowym pokoju. Najlepiej taki z podnóżkiem. Mama będzie musiała mieć miejsce, w którym w ciszy i spokoju będzie mogła nakarmić maleństwo i utulić, gdy nie będzie mogło zasnąć lub dostanie kolki.

Zwróćmy także uwagę na to, by oświetlenie w pokoju nie było zbyt intensywne i rażące- nie powinno utrudniać dziecku zasypiania.

Jeżeli pokoik znajduje się na piętrze lub chcemy zamykać do niego drzwi, podczas snu dziecka, powinniśmy zainwestować w najnowsze wynalazki, takie jak elektroniczna niania, monitor oddechu czy video monitor. Ułatwiają one kontrolę snu naszego maluszka i zawiadamiają nas, gdy tylko dziecko zacznie płakać lub straci oddech.

Podczas urządzania pokoiku dla swojej pociechy pamiętajmy o tym, by wziąć pod uwagę fakt, że dzieci bardzo szybko rosną i wnętrze powinno być przystosowane do wieku dziecka, bez potrzeb generalnego remontu. Powodzenia w urządzaniu!

SzukajJak odmienić wygląd telefonu komórkowego?

Autor: Natalia Tyszka

Dostępne na rynku telefony komórkowe są łudząco do siebie podobne. Producenci z reguły ulepszają i zmieniają ich wnętrza – dodając co raz to nowe funkcje.

Czytaj dalej
Udostępnij:

Sposoby na parkę damską

Autor: Natalia Tyszka

Sezonowe trendy zawsze przykuwają naszą uwagę, jednak ich kupno nie zawsze jest najlepszym pomysłem, szczególnie wtedy, gdy sporo kosztują. Czasem warto

Czytaj dalej
Udostępnij:

Jak urządzić ładny i funkcjonalny pokój dziecka?

Autor: Natalia Tyszka

Urządzenie pokoju dla dziecka, który będzie zarówno ładny, jak i praktyczny, może stanowić spore wyzwanie. Z jednej strony powinien stanowić ideal

Czytaj dalej
Udostępnij:

Prezent, dla stęsknionej mamy, czyli fotokalendarz

Autor: Natalia Tyszka

Większość matek w pewnym momencie życia doświadcza syndromu opuszczonego gniazda. Dorosłe dzieci wyprowadzają się z domu, wyjeżdżają na studia, za granicę lub z

Czytaj dalej
Udostępnij:

Odchudzasz się? Pamiętaj, że kalorie nie są twoim wrogiem!

Autor: Natalia Tyszka

Jednym z mitów dotyczących odchudzania jest konieczność dostarczania organizmowi jak najmniejszej liczby kalorii, a wręcz stosowanie głodówki. Ocz

Czytaj dalej
Udostępnij: