Dzisiejsze nastolatki chcą być jak Hannah Montana

Autor:

Większość nastolatek, bo mowa tu przede wszystkim o dorastających dziewczynkach, szuka swoich ideałów w postaciach z filmów czy ulubionych seriali, a także celebrytach, piosenkarkach lub aktorkach. Dzisiaj jednak chciałabym się skupić na fenomenie, jaki związany jest z serialem, który od razu podbił serca naszych pociech. Mowa o Hannah Montana.


Hannah Montana to światowy fenomen i jeden z najpopularniejszych seriali wśród polskiej młodzieży. Hannah Montana to także  ikona mody młodzieżowej - nigdy dotąd nie istniała gwiazda, która posiadałaby takie rzesze fanów i naśladowców na całym świecie. Łączy w sobie wszystko to, co nastolatki podziwiają - swobodę, oryginalność i ekstrawagancję. Nastolatki do tego stopnia „zakochały się” w tytułowej bohaterce, że pragną wieść życie tak jak ich idolka. Powielają jej  zachowanie, styl ubioru i podejście do życia.

Wszystko jednak dochodzi do takiego stopnia, że biura podróży czy inne organizacje oferują naszym pociechom warsztaty, wyjazdy czy obozy razem z Hannah Montana. Jak miałyby one wyglądać? Zwykle odbywają się na nich sesje praktyczne i teoretyczne. Dziewczynki mogą dowiedzieć się, czym inspiruje się Hannah Montana w komponowaniu swojego stroju, jakie fasony i dodatki dominują w jej garderobie oraz jak w prosty sposób uzyskać efekty jej stylizacji na co dzień. Do tego mają całą gamę zdjęć i klipów filmowych prezentujących zmiany w ubiorze Hannah Montana, jakie zaszły na przestrzeni trzech sezonów serialu. W części praktycznej uczestniczki uczą się samodzielnie kompletować garderobę, chodzić na obcasach, robić idealny makijaż. Na koniec otrzymują dyplom ukończenia warsztatów stylu Hannah Montana. To wszystko w wieku 10-15 lat.

Dziewczynki błagają rodziców, by mogły uczestniczyć w tego typu imprezach, a rodzice ulegając swoim pociechom zapewniają im w nich udział. Nie zastanawiają się jednak nad tym, jakie konsekwencje często może nieść za sobą zbyt szybka nauka makijażu czy chodzenia na szpilkach. Niejedna mama ma w tym kierunku wiele obiekcji. Z jednej strony chce uszczęśliwić swoją pociechę, ale z drugiej wie, że jest jeszcze za młoda na tego typu rozrywki.

Od jakiegoś czasu możemy zauważyć, że dzisiaj dzieci dużo szybciej dojrzewają, rozpoczynają współżycie, dziewczynki zaczynają się malować. Warto się zastanowić, czy na pewno idziemy w dobrym kierunku. Maria, mama 11 letniej Weroniki twierdzi, że dziewczynki w takim wieku szukają idoli i fascynują się nimi. Najważniejsze jest jednak to, by dzieci miały też inne wzorce do naśladowania, nie powielały ślepo swojej idolki i miały swoją własną osobowość. Jak sama mówi jej córka ma bluzkę z nadrukiem Hannah, torbę i wiele gadżetów szkolnych. Jakby tego było mało pół pokoju ozdobiła plakatami z nią. Pomimo tego nie stara się zamienić w swoją ulubienicę i mama nie widzi w tym problemu.  Dodaje nawet, że żeby poznać Hannah Montana sama obejrzała kilka odcinków i do tej pory kiedy Weronika ją ogląda przeważnie też zerkam i razem to komentujemy. Najważniejsze jest więc w tym wszystkim to, żeby rodzice kontrolowali swoje pociechy, rozmawiali z nimi i wiedzieli czym sie interesują.

SzukajJak odmienić wygląd telefonu komórkowego?

Autor: Natalia Tyszka

Dostępne na rynku telefony komórkowe są łudząco do siebie podobne. Producenci z reguły ulepszają i zmieniają ich wnętrza – dodając co raz to nowe funkcje.

Czytaj dalej
Udostępnij:

Sposoby na parkę damską

Autor: Natalia Tyszka

Sezonowe trendy zawsze przykuwają naszą uwagę, jednak ich kupno nie zawsze jest najlepszym pomysłem, szczególnie wtedy, gdy sporo kosztują. Czasem warto

Czytaj dalej
Udostępnij:

Jak urządzić ładny i funkcjonalny pokój dziecka?

Autor: Natalia Tyszka

Urządzenie pokoju dla dziecka, który będzie zarówno ładny, jak i praktyczny, może stanowić spore wyzwanie. Z jednej strony powinien stanowić ideal

Czytaj dalej
Udostępnij:

Prezent, dla stęsknionej mamy, czyli fotokalendarz

Autor: Natalia Tyszka

Większość matek w pewnym momencie życia doświadcza syndromu opuszczonego gniazda. Dorosłe dzieci wyprowadzają się z domu, wyjeżdżają na studia, za granicę lub z

Czytaj dalej
Udostępnij:

Odchudzasz się? Pamiętaj, że kalorie nie są twoim wrogiem!

Autor: Natalia Tyszka

Jednym z mitów dotyczących odchudzania jest konieczność dostarczania organizmowi jak najmniejszej liczby kalorii, a wręcz stosowanie głodówki. Ocz

Czytaj dalej
Udostępnij: