Będziesz mamą? - Zaopatrz się w najpotrzebniejsze gadżety

Autor:

Jeżeli już niedługo zostaniesz mamą lub właśnie na świat przyszło Twoje maleństwo powinnaś skorzystać z tego, co proponują nam niektórzy producenci. Dzięki wielu produktom Twój urlop macierzyński może okazać się o wiele łaskawszy, a opieka nad maluszkiem łatwiejsza.Dzisiaj postanowiłam wybrać pięć produktów, które mogą nam pomóc opiekować się maleństwem, a zarazem odnaleźć się nam w roli mamy. Pamiętajmy o tym, że nasze mamy i babcie mogły jedynie pomarzyć o tego typu ułatwieniach, które my mamy na wyciągnięcie ręki.

1. Bransoletka, która przypomina o karmieniu

W 2005 roku pewna amerykańska mama wpada na pomysł stworzenia bardzo prostego produktu, który miał ułatwić życie karmiącym mamom. Kolorowe, silikonowe bransoletki Milk Bands bardzo szybko zdobyły uznanie kobiet na całym świecie. Milk Bands bransoletka pielęgnacyjna to rozwiązanie dla karmiących mam, którym zależy na tym,  aby precyzyjnie śledzić czas kolejnego karmienia dziecka bez męczącego prowadzenia notatek.  Bransoletki pielęgnacyjne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zmieścić wszystkie niezbędne informacje dla mamy karmiącej na jednym nadgarstku!

Milk Bands pomoże mamie odstawić dziecko od piersi, przez możliwość precyzyjnego określenia liczby karmień, a następnie sukcesywnego ich eliminowania bez wywoływania niepotrzebnego stresu u dziecka. Bransoletka pielęgnacyjna przypomina, którą piersią ostatnio mama karmiła  dziecko. Wystarczy wywrócić  bransoletkę na drugą stronę, nie trzeba  jej przekładać z jednej ręki na drugą. Bransoletkę należy założyć na rękę w taki sposób, aby strona którą mama karmiła ostatnio była widoczna (RIGHT lub LEFT). Kiedy mama jest gotowa do  ponownego karmienia, wystarczy, że spojrzy  na bransoletkę,  aby przypomnieć sobie którą piersią ostatnio karmiła. Po zakończeniu karmienia może ponownie przełożyć bransoletkę do drugą stronę.

Podczas pierwszego karmienia  z Milk Bands  mama mama umieszcza oba znaczniki na pozycji 0. Podczas kolejnych karmień przesuwa odpowiednio oba suwaki. Bransoletka może być również bardzo pomocna w trakcie odstawiania dziecka od piersi. Mama może  śledzić  liczbę dziennych karmień, gdy podejmie decyzję o odstawieniu dziecka od piersi. Może eliminować jedno karmienie raz na dwa, trzy dni, aby powoli zmniejszać zapas mleka w piersiach.

2. Krzesełko przenośne

Ciężkie i nieporęczne plastikowe krzesełka do karmienia, spacerówka przysuwana do stołu, a wreszcie kolana rodziców – tak najczęściej radzą sobie rodzice ze swoim maleństwem podczas wizyty u znajomych lub wyjścia do restauracji. Wspólne spożywanie posiłków jest bardzo ważne dla naszego maluszka, ale nie zawsze rodzinny obiad wygląda jak na obrazku. Nasza pociecha szybko się nudzi, interesuje ją wszystko dookoła, więc wierci się i niecierpliwi. Wyjście na wspólny obiad do dziadków albo do restauracji staje się, więc dla rodziców koszmarem.

Takie problemy ma wiele mam, ale na szczęście dostępne jest już rozwiązanie, które pozwoli temu zaradzić. Przenośne krzesełko dla dziecka, które można mieć zawsze przy sobie – Sack’n’Seat. Krzesełko Sack’n’Seat wykonane jest z materiału, co pozwala łatwo je złożyć i schować w przenośnej torebce. Dzięki temu można je mieć zawsze przy sobie i korzystać z niego w restauracji lub u znajomych w domu. Krzesełko jest wygodne i łatwe w użyciu. Mocuje się je do zwykłego krzesła, ale jego konstrukcja zapewni naszemu dziecku bezpieczeństwo i wygodę. Wreszcie podczas rodzinnego obiadu rodzice będą mieli okazję zjeść w spokoju, podczas gdy ich maluszek będzie siedział bezpiecznie w swoim krzesełku. Również wyjście do restauracji lub znajomych nie będzie nam sprawiało problemów. Posiłki z naszym maleństwem dostarczą nam i dziecku przyjemności.-=-

3. COCOONABABY


Produkt ten jest często używany na podziałach położniczych dla noworodków. Można go też z powodzeniem stosować w domu. COCOONABABY został  zaprojektowany w taki sposób, aby przypominał łożysko matki. Dziecko delikatnie kołysane w wyraźnie określonej przestrzeni oraz ułożone w pozycji pół-płodowej czuje się bezpiecznie i stopniowo przyzwyczaja się do nowego życia, poza organizmem matki. Ten ergonomiczne ukształtowany kokon pasuje do wszystkich standardowych łóżeczek dziecięcych. W wraz z wzrostem dziecka wałek przesuwa się w kierunku nóżek, co daje możliwość stosowania produktu do ok. 4 miesiąca życia dziecka. COCOONABABY można stosować zarówno w dzień, jak i w nocy, dbając w ten sposób o spokój podczas pierwszych miesięcy życia maluszka.


Zalet stosowania tego produktu jest naprawdę wiele. Przede wszystkim poprawia jakość i długość  snu dziecka oraz daje mu poczucie bezpieczeństwa. Zmniejsza  ryzyko wystąpienia skośnogłowia, jak również zgagi żołądkowej. Pozwala też maluszkowi na swobodne patrzenie się w każdą stronę i poznawanie otaczającego go świata. COCOONABABY umożliwia dziecku patrzenie się w każdą stronę, a nie tylko na sufit lub przed siebie, dzięki czemu poprawiają się  interakcje między dzieckiem,  a osobami otaczającymi je.


4. Migusie

Małe dzieci bardzo długo nie umieją przekazać rodzicom swoich potrzeb słowami. Wprawdzie komunikują swoje potrzeby na wiele sposobów, a baczna obserwacja mowy ich ciała z dużą trafnością pozwala odgadnąć, co w danym momencie potrzebują.

Oprócz płaczu swoje nastroje wyrażają poprzez śmiech, gestykulację, mimikę twarzy, czy też zmianę pozycji ciała. Wykorzystując to amerykańcy naukowcy stworzyli program Baby Signs, czyli język migowy dla niemowląt słyszących. Dzieci bowiem o wiele szybciej uczą się koordynować ruchy rąk niż wypowiadać poszczególne słowa. Baby Signs powstał z myślą o rodzicach, którzy chcą poznać świat uczuć i potrzeb swojego malucha oraz nawiązać z nim pewnego rodzaju „dialog”.
Baby Signs powstał już w latach 80. w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko zyskał uznanie w innych krajach. Od niedawna znany jest też w Polsce, pod nazwą „Migusie”. Słowo „miguś” to skrót powstały ze sformułowania „migający dzidziuś”, który używany jest w języku polskim. Umiejętność „migania” pozwala maluszkom porozumiewać się z rodzicami, zanim wypowiedzą pierwsze słowa. Poprzez proste gesty dzieci uczą się opisywać przedmioty, potrzeby i uczucia, których nie potrafią jeszcze przekazać słowami. Pokazują więc nie tylko, że są głodne, śpiące, ale że mają ochotę np. pograć w piłkę, pomalować, czy też poukładać klocki.


5. Organizer dla mamy

Każda pracująca  mama musi pogodzić wiele ról i obowiązków: pracownika, mamy i żony. Zazwyczaj  wstaje pierwsza  i najpóźniej kładzie się spać. Stara się być dobrze zorganizowana, efektywna, odpowiedzialna i punktualna. W życiu pracującej mamy zazwyczaj wszystko toczy się  starannie wypracowanym rytmem. Kiedy jednak dziecko zachoruje, spóźni się niania lub popsuje samochód,  od razu pojawia się chaos w życiu całej rodziny. Mama staje się nerwowa i pojawia się zmęczenie. 

Jak sobie poradzić z  pracą, wychowaniem dziecka i prowadzeniem domu, nie płacąc za to skrajnym wyczerpaniem? W takich sytuacjach pomocny okaże się poręczny i praktyczny Organizer Mamy. Ma on za zadanie ułatwić codzienne życie mamom. W Organizerze zapisuje się między innymi plan dnia, potrzebną listę zakupów, wydatki i rachunki. Organizer  jest doskonałym rozwiązaniem dla mam, które w chaosie dnia codziennego zapisują tysiące pomysłów na kartach papieru, które zazwyczaj gubią po chwili.

W Organizerze mama może zaplanować od razu cały rok - zaznaczy, kiedy ma płacić rachunki, zrobić badania kontrolne, złożyć życzenia urodzinowe rodzinie i przyjaciołom.  Będzie mogła zapisać terminy urlopów i wyjazdów służbowych. W ten sposób wyznaczy sobie ważne cele na cały rok. Przewidziane są w nim również miejsca na: adresy i ważne telefony, budżet domowy i zapisanie wszystkich ważnych obowiązków domowych lub zawodowych.


Życzymy powodzenia w byciu mamą!


SzukajChoroba AMD – jak się objawia i na czym polega jej leczenie?

Autor: Natalia Tyszka

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli inaczej AMD (Age-related Macular Degeneration) to choroba, która dotyka około 28% osób po 75. roku życia. W wyniku tej choroby

Czytaj dalej
Udostępnij:

Naturalne sposoby na potliwość

Autor: Natalia Tyszka

Pocenie się to naturalna funkcja organizmu. Podczas wydzielania potu następuje chłodzenie organizmu, co zapobiega jego przegrzewaniu się. Choć jest to zjawisko

Czytaj dalej
Udostępnij:

Jak rozpocząć zdrowy styl życia?

Autor: Natalia Tyszka

Wbrew opiniom sceptyków, zdrowy styl życia to nie moda, lecz świadomy i słuszny wybór coraz większej grupy osób. Dowiedz się, jak żyć zdrow

Czytaj dalej
Udostępnij:

Wiedza nie jest darmowa, ale warto w nią zainwestować

Autor: Natalia Tyszka

Już od jakiegoś czasu wszyscy mają świadomość, że wiedza to tylko jeden z wielu typów aktywów. I tego, że jak każde aktywa, trzeba ją najpierw wyp

Czytaj dalej
Udostępnij: